Słynny niebieski ekran

25 lipca 2017

Wielu użytkowników systemu Windows nieraz spotkało się z wyświetlaniem się niebieskiego ekranu i brakiem reakcji ze strony sprzętu komputerowego. Informatycy żartobliwie nazwali to zjawisko „niebieskim ekranem śmierci” – oczywiście w przenośni, w odniesieniu do komputera. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest zainstalowanie nowego programu, sterownika, urządzenia lub zwyczajnie jakiejś aplikacji, która niekoniecznie chce współpracować z naszym systemem.

Można poradzić sobie samodzielnie

Nie zawsze w takich przypadkach konieczna jest od razu ingerencja i naprawa komputerów . Czasem wystarcza ponowne uruchomienie komputera, aby nasz system zaczął prawidłowo reagować. Warto wtedy skorzystać z programu systemowego, występującego w Windows XP oraz Windows Vista o nazwie System Restore, który przywraca nam stan systemu sprzed instalacji nowego składnika, nie mając przy tym żadnego wpływu na posiadane i zapisane na komputerze dane.

Nie zawsze można sobie poradzić

Oczywiście nie każdy z nas musi sobie radzić z komputerem w sposób bardziej zaawansowany i czasem konieczna będzie odpowiednia pomoc – serwis komputerowy  z pewnością odpowie na wszystkie zapytania oraz sprawi, że system zacznie oprawnie działać tuż po przywróceniu systemu. Możemy również próbować ratować nasz komputer zdalnie, jeśli tylko istnieje taka możliwość. Zawsze warto upewnić się, że wykonujemy właściwą operację na naszym komputerze i że dokładnie wiemy, co robimy – w innym przypadku możemy sobie jedynie zaszkodzić.

2 komentarze

  • Tomek 25 lipca 2017jako01:05

    Oddaję w takich sytuacjach komputer mężowi i on się już tym wszystkim zajmuje sam

  • Anna 25 lipca 2017jako01:07

    Mnie się jeszcze nie zdarzył niebieski ekran, a słyszałem, że to dosyć popularny problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *