Komputer nie jest w stanie znaleźć dysku C

25 lipca 2017

Wiadomo, że najważniejszym dyskiem, niejako sercem naszego komputera (oczywiście poza procesorem) jest dysk C, na który zainstalowany jest system Windows oraz wszystkie możliwe programy, znajdujące się w katalogu ProgramFiles. Czasem zdarza się, że po uruchomienia komputer wyświetla nam komunikat o niemożności odnalezienia dysku C. W takich wypadkach najczęściej występującym powodem jest mechaniczne uszkodzenie dysku.

Jak to leczyć?

Zanim potrzebna będzie pomoc informatyczna , skupmy się na samodzielnej diagnozie, która w przypadku wzywania pomocy również będzie w stanie nieco zadanie uleczenia komputera usprawnić. Jeśli mamy możliwość, powinniśmy przepiąć dysk z innego komputera – tak diagnozę o jego uszkodzeniu można potwierdzić najprościej oraz najszybciej. Czasem wystarcza ponowne uruchomienie komputera, aby problem samoczynnie zniknął. Może to być również sygnał, którego nie powinniśmy bagatelizować, że coś niedobrego zaczyna się dziać z naszym dyskiem i że niedługo może on ulec poważniejszej awarii.

Sposoby informatyków

Każdy serwis komputerowy posiada swoje sprawdzone metody na radzenie sobie z różnymi technicznymi problemami, chociaż czasem te metody są nie do końca konwencjonalne. Serwisanci czasem proponują, aby zapakowany hermetycznie dysk włożyć na noc do zamrażalnika, ponieważ niska temperatura powoduje kurczenie się metalowych części, powodując jednoczesne uwolnienie jakiegoś zablokowanego w dysku elementu, który być może jest powodem takiego stanu rzeczy.

2 komentarze

  • Tomek 25 lipca 2017jako01:05

    Dysk do zamrażalnika? Bardzo oryginalne te metody…

  • Anna 25 lipca 2017jako01:07

    Ja kiedyś tak zrobiłem i sam byłem zdziwiony skutecznością tego rozwiązania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *