Jak sobie radzić ze zbyt wolno pracującym komputerem?

25 lipca 2017

Nie od dzisiaj wiadomo, że im świeższy komputer, tym przyjemniejsza jest na nim praca, przede wszystkim ze względu na sprawne reagowanie na wszystkie nasze komendy oraz polecenia. Szczególnie, jeśli komputer jest przez nas wykorzystywany do codziennej pracy, szybkość działania będzie dla nas zdecydowanym priorytetem. Co jednak zrobić, jeśli nasz komputer nie należy do najmłodszych, a praca na nim zaczyna przypominać orkę na ugorze? Czy pomoc informatyczna  to jedyne rozwiązanie, jakie nam pozostaje?

Spróbuj samodzielnie poradzić sobie z problemem

Wolne reagowanie na polecenia to jeden z najczęściej wskazywanych przez użytkowników problemów z komputerami. Zanim wezwiemy serwis komputerowy , postarajmy się samodzielnie zdiagnozować źródło naszego problemu – nie zawsze jest ono bowiem jedno i to samo. W pierwszej kolejności powinniśmy uruchomić program antywirusowy oraz antyszpiegowski, ponieważ bardzo często komputer wolno pracuje ze względu na spore zainfekowanie komputera różnymi internetowymi paskudztwami, które można w prosty sposób usunąć samodzielnie.

Co, jeśli to nie wirusy?

Innym często pojawiającym się problemem jest zbytnie obciążenie procesora oraz zbyt wiele programów uruchamiających się automatycznie podczas startu systemu. Z tym również można sobie samodzielnie poradzić, zwyczajnie robiąc porządek ze wszystkimi programami, które posiadamy. Zwyczajnie – odinstalowujemy wszystkie niepotrzebne programy oraz na przykład gry. Dobrym rozwiązaniem jest też zdefragmentowanie dysków.

2 komentarze

  • Tomek 25 lipca 2017jako01:05

    Szkoda, że nawet z takimi rzeczami nie jestem w stanie poradzić sobie sama.

  • Anna 25 lipca 2017jako01:06

    Czasami nawet to wszystko nie pomaga na sprawne chodzenie komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *