Dlaczego komputer sam się wyłącza?

25 lipca 2017

Zapewne nieraz zdarzyło nam się być świadkiem zadziwiającej sytuacji, kiedy podczas oglądania dziesiątego odcinka ulubionego serialu czy podczas którejś godziny z rzędu pracy nasz komputer zwyczajnie odmówił posłuszeństwa i się wyłączył. W pierwszej chwili budzi w nas to zaskoczenie, chwilę później usiłujemy go z powrotem włączyć, następnie sięgamy po telefon, aby zadzwonić na pogotowie komputerowe . Zanim to nastąpi, warto jednak zastanowić się nad kilkoma faktami.

Sprawdź zasilacz

Im dłużej korzystamy z naszego komputera, tym mniejszą uwagę przykładamy do tego, w jaki sposób jest zasilany i z jakimi innymi urządzeniami czy kablami współpracuje. Czasem okazuje się, że wybrany przez nas kabel, który zwykle nie jest markowy, jest powodem tego rodzaju problemów. Aby to potwierdzić lub wykluczyć, najlepiej jest wymienić go na markowy – nie trzeba od razu go kupować, wystarczy pożyczyć, aby sprawdzić, czy mamy rację.

Niebezpieczne wysokie temperatury

Kolejnym powodem, dla którego nasz komputer zwyczajnie sam z siebie się wyłącza, są zbyt wysokie temperatury – oznacza to zwyczajnie, że nasz komputer się przegrzewa i jest to jego ostatni bastion obrony, zanim nastąpi moment, w którym nawet serwis komputerowy  w niczym już nie pomoże. Aby się upewnić, czy mamy rację, najlepiej jest dokonać pomiaru temperatury i ewentualnego przeciwdziałaniu takiego zbytniego nagrzewania się naszego sprzętu, zarówno stacjonarnego, jak i laptopa.

2 komentarze

  • Tomek 25 lipca 2017jako01:06

    Kiedyś się tak zdarzyło, ale trzymałem go na kołdrze i chyba się zagrzał za bardzo

  • Anna 25 lipca 2017jako01:07

    Strasznie się boję, kiedy się dzieje cokolwiek z komputerem, bo za każdym razem muszę odwiedzać serwis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *