Co zrobić, jeśli system się uruchamia, ale później nie reaguje?

25 lipca 2017

Znamy doskonale kilka błędów systemu Windows, które laików przyprawiają niemal o zawał za każdym razem, kiedy się pojawiają. Wśród nich jest jeden z popularniejszych problemów, które w jakiejś części można zrobić samodzielnie – w taki sposób, by pogotowie komputerowe nie musiało ingerować. Jeśli więc system załaduje się normalnie, ale po starcie nagle na ekranie nie widać dosłownie nic, nie trzeba się załamywać.

Sprawdź kable

Zawsze w pierwszej kolejności w takich przypadkach sprawdzaj, czy przewody oraz kable, które są wpięte do komputera oraz do listwy zasilającej, są podłączone do monitora. Trzeba również sprawdzić, czy jego jasność ustawiona jest odpowiednio. Łatwo ją nawet nieświadomie zmienić w komputerach stacjonarnych, posiadających wystające pokrętła, odpowiedzialne właśnie za te ustawienia.

Zwróć uwagę na dźwięki

Bardzo istotne są również dźwięki, jakie wydaje nasz sprzęt komputerowy podczas uruchamiania. Jeśli konieczny będzie serwis komputerowy  również może on pytać o częstotliwość oraz rodzaj dźwięków, jakie dają się słyszeć podczas uruchamiania. Jeśli słyszymy jeden dźwięk – wszystko jest w porządku, jeśli jednak słyszymy jeden długi i kilka krótkich dźwięków w niedużych odstępach, może to być problem z kartą graficzną lub wideo. W takich wypadkach najczęściej wystarcza jej ponowne zainstalowanie w złączu. Trzeba to jednak robić bardzo ostrożnie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, więc jeśli nie czujemy się na siłach, powinniśmy móc dać się w tym temacie wykazać innym.

2 komentarze

  • Tomek 25 lipca 2017jako01:05

    W życiu bym nie robiła nic takiego, nie znam się

  • Anna 25 lipca 2017jako01:06

    Ja wszystko przy komputerze zawsze robię sam. No, Internet mi czasem pomaga 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *